Skip to content
BDB NEWS
Menu
  • ȘTIRI LOCALE
  • Național
  • Ai nevoie de promovare?
  • Editorial
  • Contact
Menu

Bârlad: un bărbat s-a aruncat în fața trenului

Posted on 22 aprilie 2015

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea identității unui bărbat care a decedat după ce s-a aruncat în fața unui tren în apropierea stației CFR Bârlad. 

La ora 10.12, în această dimineață, la Numărul Unic de Urgență 112 a fost primit un apel de la șeful unui tren care părăsise gara Bârlad, cu privire la faptul că trenul a acroșat o persoană de sex masculin.

„La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Postului de Poliție Transporturi Feroviare Bârlad care, în urma cercetărilor efectuate, au stabilit următoarele: trenul Regio 1863 circula din direcția Iași către Galați. La o distanță de aproximativ 1 km de stația CFR Bârlad, o persoană de sex masculin, de aproximativ 65-70 ani, s-a aruncat în fața trenului, după care a fost proiectată lângă liniile de cale ferată. Cadrele medicale sosite la fața locului au constatat decesul acesteia.

Polițiștii Biroului Județean de Poliție Transporturi efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, pentru stabilirea identității bărbatului și lămurirea tuturor împrejurărilor în care acesta și-a pierdut viața”, a precizat Mihaela Ștraub – purtător de cuvânt al IPJ Vaslui.

Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Municipal Bârlad, în vederea efectuării autopsiei. Asupra acestuia nu au fost descoperite bunuri sau acte personale. Bărbatul era îmbrăcat cu o geacă de culoare albastră, pantaloni tip blue-jeans albaștri, purta o șapcă de culoare neagră și pantofi de culoare maro.

Persoanele care pot da relații cu privire la identitatea acestuia sunt rugate să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau la numărul 112. 


FOTO: Vremeanoua.ro   

Tag-uri

accident accident rutier adrian solomon arestat arestat preventiv bacau barbat barlad bdbnews radio buna dimineata barlad buzau cutremur daniel buzamat dga diicot dna dumitru boros dumitru buzatu facebook focsani galati husi iasi incendiu ipj vaslui isu vaslui judecatoria barlad judetul vaslui mandat de arestare mita motocicleta murgeni perchezitii politie pompieri primaria barlad psd barlad retinut saj vaslui seism spital tribunalul vaslui vaslui vrancea zorleni

Comentarii recente

  • Codreanu la Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
  • Anisoara Epure la Primarul Bârladului, prins în propria capcană administrativă. Cum a ajuns Dumitru Boroș să fie obligat să anuleze o hotărâre care nu trebuia să existe
  • Ştefan Titi la UPDATE. Taximetristul care a dat foc mașinii unui polițist din Bârlad, arestat preventiv!
  • Paul Cristea la Atac cu sabie în plină zi la Bârlad: o persoană rănită, polițiști mobilizați la spital
  • Pascu la SAJ Vaslui caută șoferi pentru autosanitare la Bârlad: trei posturi scoase la concurs, condiții stricte și calendar detaliat

Caută

Arhivă

Articole recente

  • Primăria Bârlad anunță demolări: 15 zile pentru construcțiile ridicate ilegal pe domeniul public
  • Achiziții cu probleme la Spitalul Bârlad: raportul Curții de Conturi ridică întrebări despre management
  • Audit devastator pentru administrația din Bârlad: Cum s-au gestionat proiectele de milioane de euro!
  • Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
  • Fenomenul TikTok Live: Cum au scăzut încasările și au apărut „cazurile vulnerabile”
©2026 BDB NEWS | Design: Newspaperly WordPress Theme