Skip to content
BDB NEWS
Menu
  • ȘTIRI LOCALE
  • Național
  • Ai nevoie de promovare?
  • Editorial
  • Contact
Menu

Accident cu trei victime în comuna Bogdănești

Posted on 18 septembrie 2016

Un apel la numărul unic de urgență 112, a anunțat producerea unui accident rutier cu victime, duminică dimineață în jurul orei 8:45, în comuna Bogdănești.

Accidentul rutier a avut loc pe raza localității Horoiata (aproximativ 18 km de Bârlad), comuna Bogdănești. La fața locului s-au deplasat mai multe ambulanțe care au găsit trei victime conștiente, pe care le-au transportat la Spitalul Municipal de Urgență Bârlad.

Din primele informații, autoturismul în care se aflau membrii  unei familii, s-a răsturnat într-o curbă din cauza vitezei neadaptate. Cel mai grav dintre răniți este chiar tatăl șoferului, care a suferit fracturi multiple, acesta fiind proiectat în afara autoturismului în momentul răsturnării. Soția șoferului și doi copii minori, au suferit răni ușoare, dar transportați la UPU Bârlad pentru investigații suplimentare.

În cauză, polițiștii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă pe numele șoferului, care avea permisul de conducere de numai șase luni. Acesta a refuzat transportul la spital.


Distribuie pe Facebook acest articol
pentru a putea fi citit şi de prietenii tăi!

Susține-ne pagina https://www.facebook.com/bdbnews.ro cu un LIKE !

Tag-uri

accident accident rutier adrian solomon arestat arestat preventiv bacau barbat barlad bdbnews radio buna dimineata barlad buzau cutremur daniel buzamat dga diicot dna dumitru boros dumitru buzatu facebook focsani galati husi iasi incendiu ipj vaslui isu vaslui judecatoria barlad judetul vaslui mandat de arestare mita motocicleta murgeni perchezitii politie pompieri primaria barlad psd barlad retinut saj vaslui seism spital tribunalul vaslui vaslui vrancea zorleni

Comentarii recente

  • Codreanu la Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
  • Anisoara Epure la Primarul Bârladului, prins în propria capcană administrativă. Cum a ajuns Dumitru Boroș să fie obligat să anuleze o hotărâre care nu trebuia să existe
  • Ştefan Titi la UPDATE. Taximetristul care a dat foc mașinii unui polițist din Bârlad, arestat preventiv!
  • Paul Cristea la Atac cu sabie în plină zi la Bârlad: o persoană rănită, polițiști mobilizați la spital
  • Pascu la SAJ Vaslui caută șoferi pentru autosanitare la Bârlad: trei posturi scoase la concurs, condiții stricte și calendar detaliat

Caută

Arhivă

Articole recente

  • Parcările fantomă de pe ocolitoarea Bârladului
  • Primăria Bârlad anunță demolări: 15 zile pentru construcțiile ridicate ilegal pe domeniul public
  • Achiziții cu probleme la Spitalul Bârlad: raportul Curții de Conturi ridică întrebări despre management
  • Audit devastator pentru administrația din Bârlad: Cum s-au gestionat proiectele de milioane de euro!
  • Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
©2026 BDB NEWS | Design: Newspaperly WordPress Theme