Skip to content
BDB NEWS
Menu
  • ȘTIRI LOCALE
  • Național
  • Ai nevoie de promovare?
  • Editorial
  • Contact
Menu

Adolescent din Mânzați, transportat la spital cu traumatism cranio-cerebral după ce l-a lovit un cal

Posted on 20 februarie 2024

Un adolescent în vârstă de 14 ani, din localitatea Mânzați, comuna Ibănești, a fost grav rănit și transportat la Spitalul din Bârlad în cursul serii de marți, după ce a fost lovit de un cal.

Medicii au solicitat intervenția elicopterului SMURD însă acesta nu poate veni din cauză că la Bârlad nu există o platformă de aterizare luminată, pentru condiții de noapte. Cel mai probabil se caută soluții și în funcție de starea pacientului, s-ar putea decide transferul acestuia cu o ambulanță la un spital din Iași.

„Pacientul prezintă un traumatism craniocerebral cu otoragie (n.r. – sângerare din ureche). A fost preluat de o ambulanță SAJ C2 cu medic. Acum este in drum spre Spitalul Bârlad”, a declarat medicul Dan Ungureanu din partea SAJ.

 

Tag-uri

accident accident rutier adrian solomon arestat arestat preventiv bacau barbat barlad bdbnews radio buna dimineata barlad buzau cutremur daniel buzamat dga diicot dna dumitru boros dumitru buzatu facebook focsani galati husi iasi incendiu ipj vaslui isu vaslui judecatoria barlad judetul vaslui mandat de arestare mita motocicleta murgeni perchezitii politie pompieri primaria barlad psd barlad retinut saj vaslui seism spital tribunalul vaslui vaslui vrancea zorleni

Comentarii recente

  • Codreanu la Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
  • Anisoara Epure la Primarul Bârladului, prins în propria capcană administrativă. Cum a ajuns Dumitru Boroș să fie obligat să anuleze o hotărâre care nu trebuia să existe
  • Ştefan Titi la UPDATE. Taximetristul care a dat foc mașinii unui polițist din Bârlad, arestat preventiv!
  • Paul Cristea la Atac cu sabie în plină zi la Bârlad: o persoană rănită, polițiști mobilizați la spital
  • Pascu la SAJ Vaslui caută șoferi pentru autosanitare la Bârlad: trei posturi scoase la concurs, condiții stricte și calendar detaliat

Caută

Arhivă

Articole recente

  • Parcările fantomă de pe ocolitoarea Bârladului
  • Primăria Bârlad anunță demolări: 15 zile pentru construcțiile ridicate ilegal pe domeniul public
  • Achiziții cu probleme la Spitalul Bârlad: raportul Curții de Conturi ridică întrebări despre management
  • Audit devastator pentru administrația din Bârlad: Cum s-au gestionat proiectele de milioane de euro!
  • Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
©2026 BDB NEWS | Design: Newspaperly WordPress Theme