Skip to content
BDB NEWS
Menu
  • ȘTIRI LOCALE
  • Național
  • Ai nevoie de promovare?
  • Editorial
  • Contact
Menu

Bârlad: Bebeluș în comă după o injecție cu antibiotic

Posted on 30 mai 2017

Un copil de șapte luni este internat la Spitalul Sf. Maria din Iaşi, în comă, respirând doar cu ajutorul aparatelor.  Mihnea a fost internat în 6 aprilie la spitalul de copii din Bârlad. Bunicul micuțului susţine că medicul de gardă a decis să îi facă băieţelului o injecţie cu antibiotic, „după care copilul a intrat în comă”.

„În 6 aprilie, la 3 noaptea, fiica mea, care are un copil de 7 luni, a mers la Spitalul de copii din Bârlad pentru că băiatul avea temperatură. Acolo, medicul de gardă l-a consultat şi a văzut că are temperatura 39. I-a administrat o injecţie, un tratament, după care copilul a intrat în comă. A doua zi dimineaţă a fost transportat la Vaslui cu ambulanţa de unde a fost luat cu un elicopter SMURD şi dus la Spitalul Sf Maria din Iaşi, intrând în comă. De atunci şi până acum, medicii se zbat pentru a-i salva viaţa. Copilul este mai bine, dar încă nu respiră singur”, a declarat pentru  observator.tv.  bunicul copilului. 

Bărbatul spune că medicul din Bârlad se face răspunzător de starea actuală a nepotului lui, punându-i acestuia viaţa în pericol.  

Reprezentanţii spitalului spun că familia copilului nu a depus nicio plângere, însă s-au autosesizat şi au deschis o anchetă în acest caz. 


Distribuie pe Facebook acest articol  
pentru a putea fi citit
şi de prietenii tăi!

Tag-uri

accident accident rutier adrian solomon arestat arestat preventiv bacau barbat barlad bdbnews radio buna dimineata barlad buzau cutremur daniel buzamat dga diicot dna dumitru boros dumitru buzatu facebook focsani galati husi iasi incendiu ipj vaslui isu vaslui judecatoria barlad judetul vaslui mandat de arestare mita motocicleta murgeni perchezitii politie pompieri primaria barlad psd barlad retinut saj vaslui seism spital tribunalul vaslui vaslui vrancea zorleni

Comentarii recente

  • Codreanu la Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
  • Anisoara Epure la Primarul Bârladului, prins în propria capcană administrativă. Cum a ajuns Dumitru Boroș să fie obligat să anuleze o hotărâre care nu trebuia să existe
  • Ştefan Titi la UPDATE. Taximetristul care a dat foc mașinii unui polițist din Bârlad, arestat preventiv!
  • Paul Cristea la Atac cu sabie în plină zi la Bârlad: o persoană rănită, polițiști mobilizați la spital
  • Pascu la SAJ Vaslui caută șoferi pentru autosanitare la Bârlad: trei posturi scoase la concurs, condiții stricte și calendar detaliat

Caută

Arhivă

Articole recente

  • Parcările fantomă de pe ocolitoarea Bârladului
  • Primăria Bârlad anunță demolări: 15 zile pentru construcțiile ridicate ilegal pe domeniul public
  • Achiziții cu probleme la Spitalul Bârlad: raportul Curții de Conturi ridică întrebări despre management
  • Audit devastator pentru administrația din Bârlad: Cum s-au gestionat proiectele de milioane de euro!
  • Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
©2026 BDB NEWS | Design: Newspaperly WordPress Theme