Skip to content
BDB NEWS
Menu
  • ȘTIRI LOCALE
  • Național
  • Ai nevoie de promovare?
  • Editorial
  • Contact
Menu

Poliția Bârlad anchetează moartea suspectă a unui nou-născut

Posted on 22 aprilie 2016

Miercuri noaptea spre joi, o ambulanță a fost solicitată prin numărul unic de urgență 112, să intervină la blocul CFR, situat în vecinătatea muzeului Vasile Pârvan, motivul fiind un bebeluș de numai patru luni.

La fața locului s-a deplasat o ambulanță, echipajul de pe aceasta sesizând conform procedurilor Poliția Municipală, deoarece sugarul a decedat în ciuda eforturilor de resuscitare.

Părinții nou-născutului erau recent mutați în blocul de locuințe sociale CFR, mama fiind o minoră de 17 ani. Vecinii din bloc spun că noii vecini nu vorbeau cu nimeni și că în noaptea incidentului, s-au auzit zgomote în garsoniera celor doi. Oamenii sunt de părere că ori l-au scăpat, ori l-au lovit intenționat.

În urma necropsiei s-a confirmat că moartea sugarului a survenit prin asfixie, cel mai probabil bebelușul s-a înecat cu vomă. În cauză, s-a deschis o anchetă iar polițiștii fac acum cercetări pentru omor din culpă.


Tag-uri

accident accident rutier adrian solomon arestat arestat preventiv bacau barbat barlad bdbnews radio buna dimineata barlad buzau cutremur daniel buzamat dga diicot dna dumitru boros dumitru buzatu facebook focsani galati husi iasi incendiu ipj vaslui isu vaslui judecatoria barlad judetul vaslui mandat de arestare mita motocicleta murgeni perchezitii politie pompieri primaria barlad psd barlad retinut saj vaslui seism spital tribunalul vaslui vaslui vrancea zorleni

Comentarii recente

  • Codreanu la Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
  • Anisoara Epure la Primarul Bârladului, prins în propria capcană administrativă. Cum a ajuns Dumitru Boroș să fie obligat să anuleze o hotărâre care nu trebuia să existe
  • Ştefan Titi la UPDATE. Taximetristul care a dat foc mașinii unui polițist din Bârlad, arestat preventiv!
  • Paul Cristea la Atac cu sabie în plină zi la Bârlad: o persoană rănită, polițiști mobilizați la spital
  • Pascu la SAJ Vaslui caută șoferi pentru autosanitare la Bârlad: trei posturi scoase la concurs, condiții stricte și calendar detaliat

Caută

Arhivă

Articole recente

  • Parcările fantomă de pe ocolitoarea Bârladului
  • Primăria Bârlad anunță demolări: 15 zile pentru construcțiile ridicate ilegal pe domeniul public
  • Achiziții cu probleme la Spitalul Bârlad: raportul Curții de Conturi ridică întrebări despre management
  • Audit devastator pentru administrația din Bârlad: Cum s-au gestionat proiectele de milioane de euro!
  • Primăria Bârlad plătește 30.000 de lei pentru o documentație. Prețul, de fapt, pentru lipsa de organizare?
©2026 BDB NEWS | Design: Newspaperly WordPress Theme